امروزه با ساخت محوطه‌ایی جهت زیباسازی و محصور کردن استخرها، سوناها و جکوزی‌ها یکی از دغدغه‌ها و سختی‌های کار در انتخاب نوع پوشش دیوارها و مخصوصا سقف مجموعه است. از آنجایی که از دیرباز استفاده از کاشی و سرامیک برای بدنه‌هایی که در معرض رطوبت هستند کاربرد داشته، در این مجموعه‌ها نیز برای بدنه‌ها نیز میتوانیم از این کاشی و سرامیک استفاده کنیم.
البته توصیه ما استفاده از سرامیک‌هایی با درجه سیلیس بالا است تا در اثر رطوبت و سرما و گرما ترک نخورده و خراب نشود. اما استفاده از سرامیک و کاشی برای سقف‌ها بسیار مشکل است و کار را بسیار سخت می‌کند. اکثرا در این مجموعه‌ها به صورت‌های سنتی از روش‌های متفاوتی مانند سقف‌های کاذب، سقف‌های سیمانی یا بتونی و غیره استفاده می‌شود.
فراموش نشود که استفاده از کناف و موارد این گونه در محیط‌های مرطوب امکان‌پذیر نیست،  به دلیل اینکه رطوبت باعث خرابی و نابودی آن‌ها می‌شود.
لذا در ادامه قصد داریم با توجه به نیازهای روزافزون بشری که امروزه تحت تاثیر سرعت اختراعات دنیا قرار گرفته است از مصالحی به نام کامپوتایل نام ببریم.

کامپوتایل

امروزه سرعت تکنولوژی در تمام زمینه‌ها چشم‌گیر است و دکوراسیون‌ها نیز از این قائده مستثنا نیستند. به گونه‌ایی که دیگر دست از سنت‌ها برداشته و به سمت سه بعدی‌سازی و نورپردازی‌های فوق‌العاده گام برمی‌دارند. کامپوتایل‌ها از متریال‌هایی با جنس SMC ساخته می‌شوند که شکل ظاهری آن‌ها شبیه به تایل‌های معمولی سقف وبدنه است. اما با این تفاوت که به خوبی در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند و از نظر ظاهری بسیار متنوع و در رنگ‌های دلخواه در بازار عرضه می‌شوند. قابلیت نصب در این تایل‌ها بسیار آسان است. زیبایی منحصر به فرد و ترکیب‌پذیری بسیار بالای این متریال با سایر محصولات نظیر سقف‌های کشسان می‌تواند محیط دلنشین و جذابی را در بدنه و سقف مجموعه‌ی شما ایجاد کند.

مزیت‌های کامپوتایل

از مزایای دیوارهای کامپوزیتی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱. در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف
۲. در ابعاد و اندازه‌های مختلف
۳. سهولت نصب سریع و بسیار آسان
۴. سبک‌سازی دیواره‌ها و سقف‌ها و ایمنی بیشتر در زلزله
۵. قابلیت تعویض و جایگزینی با مدل‌های دیگر در مدت زمان بسیار کوتاه، بدون نیاز به زیر ساخت
۶. ضد باکتری و میکروب
۷. قابلیت شستشوی دیواره‌ها و سهولت در نظافت کامل آن‌ها
۸. مقاوم در برابر اشتعال
۹. مقاوم در برابر اشعه خورشید Anti_Uv
۱۰. مقاوم در برابر رطوبت، خوردگی، زنگ زدگی، پوسیدگی، آب‌های اسیدی
۱۱. تحمل دما از منفی ۴۰ درجه تا مثبت ۱۶۰ درجه
۱۲. قیمت قابل رقابت با سایر موارد پوشش‌دهنده دیوارها
۱۳. تغییر دکوراسیون در کمترین زمان ممکن
۱۴. قابلیت ترکییب دیواره‌ها با انواع پوشش‌های مختلف (سنگ، چوب، کاغذ دیواری و …)
۱۵. قابلیت استفاده در سقف اماکن (سقف کوب)
۱۶. قابلیت جابجایی و جایگزینی تایلها از دیواری به دیوار دیگر

قیمت کامپوتایل

قیمت اولیه‌ی کامپوتایل‌ها شاید در نگاه اول بالا به نظر برسد اما در واقع این قیمت در بلند مدت و بازدهی بالا زیاد چشمگیر نیست، چرا که اگر از متریال‌های نامناسب استفاده شود خسارت و خرابی کار چندبرابر خواهد بود.

About پشتیبان فنی سایت

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *