روکش‌های استخریطبق تحقیقات صورت گرفته بیشترین میزان اتلاف حرارت دمای استخرها و تبخیر آب استخرها از طریق سطح روی آب در تماس با هوای مجاور آن است. لذا دمای محیط استخر، وزش باد در تعیین تغییر این نوسانات بسیار موثر است. یکی از متداول‌ترین گزینه‌ها جهت کاهش این تلفات استفاده از روکش‌های استخری است. این روکش‌ها می‌توانند در انواع متفاوت با جنس‌های مختلفی باشند. نه تنها روکش‌ها بلکه سایه‌بان‌ها و حتی سرپوشیده کردن استخرها به هر وسیله‌ایی می‌تواند این تلفات را به شدت کاهش دهد. تلفات انرژی آب از طریق تلفات گرمایی تشعشعی است. استخرهای سرباز با توجه به تغییرات دما و صاف بودن آسمان در طول روز و شب از طریق تلفات تشعشعی اتلاف حرارت زیادی را دارند که با استفاده از روکش‌های استخری تقریبا بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از این تلفات کاهش پیدا می‌کند.

روکش‌های استخری

قالبا جنس این کاورها یا همان روکش‌ها شبیه به روکش بسته‌بندی مواد می‌باشد. با این تفاوت که این پلاستیک‌ها حبابدار ضخیمتر و مقاوم تر هستند. به طور معمول جنس روکش‌های استخرها از مواد ویژه‌ایی مانند: پلی اتیلن تثبیت کننده‌ی UV، پلی پروپلین یا وینیل ساخته می‌شوند.

قیمت روکش استخر

مناسب‌ترین و مقرونه به صرفه‌ترین کاورهای استخری، کاورهای پلی اتلین تثبیت کننده‌ی UV هستند. از پرکاربرترین و مفیدترین تجهیزات جانبی استخرها می‌باشند. قیمت این روکش‌ها به ابعاد، جنس و یا اتومات یا دستی بودن جمع‌کن آن‌ها بستگی دارد. در مقایسه با روکش‌های بتونی، چوبی، متحرک، آهنی که استفاده می‌شوند، قیمت این روکش‌ها بسیار مناسب‌تر بوده و نصب و راه‌اندازی آن‌ها بسیار سریع و آسان می‌باشد.

محل استفاده از کاورهای استخری

بر خلاف تصور عموم که بر این باور هستند که استفاده از روکش‌های اسستخری فقط برای محیط و استخرهای روباز است، استفاده از این روکش‌ها در استخرهای سرپوشیده نیز بسیار کارایی دارد، چرا که از تبخیر آب سطحی استخر به شدت جلوگیری می‌کند و از طرفی از آنجایی که کلر و مواد گندزدایی درون آب استخر به صورت گاز در آمده و از مولک‌های آب جدا می‌شوند، این کاورها از مصرف مواد گندزدا و مواد شیمیایی به شدت کاهش می‌دهند و از هدر رفتن انرژی در استخرهای سر پوشیده و سرد شون آب جلوگیری می‌کند.

مزیت‌های استفاده از روکش‌های استخری

۱. قیمت ارزان و قرون به صرفه بودن نسبت به سایر روش‌های کاور کردن استخرها
۲. ایجاد ایمنی جهت سطح استخر (هر متر مربع بین ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم وزن را تحمل می‌کنند)
۳. کاهش استفاده از مواد گندزدا مانند کلر
۳. جلوگیری از کثیف شدن آب توسط گرد و خاک و برگ و سایر آلودگی‌ها
۴. جلوگیری از یخ زدن آب در زمستان
۵. کاهش تبخیر آب تا ۹۰ درصد
۶. سبک بودن
۷. نصب آسان و سریع
۸. جمع کردن راحت و بدون دردسر
۹. پایدار بودن نسبت به اشعه‌ی UV خورشید و تغییرات آب و هوایی
۱۰. استفاده در تمام فصول
۱۱. نگهداری گرمای آب استخر تا ۸۰ درصد
۱۲. صرفه‌جویی در مصرف آب، مواد شیمیایی و کاهش زمان کارکرد پمپ و فیلتر

انواع جمع‌کننده‌های روکش استخریجمع کن کاور استخر

در سه نوع دستی، نیمه اتومات و اتومات هستند که تفاوت آن‌ها فقط در نوع جمع کردن کاور استخرها می‌باشد که به صورت دستی یا به وسیله‌ی یک موتور انجام گیرد.

About پشتیبان فنی سایت

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *