امروزه استفاده از سیستم های صوتی در هر مکانی چه تفریحی، چه ورزشی یا چه فرهنگی باعث رضایت مشتریان می گردد و افراد زیادی را به خود جذب می کند. در فضاهایی که افراد نیاز به تفریح و ریلکس کردن دارند، استفاده از این فرآیند می تواند کارایی بالایی داشته باشد. در فضاهای تفریحی مانند استخر و سونا، سیستم های صوتی می توانند باعث شگفت انگیزنر شدن و بالا رفتن کیفیت کار شوند و حس آرامش را به خوبی تدائی کنند. در سوناها و استخرها به دلیل رطوبت بالا برای داشتن یک بک گراند از موسیقی، باید از سیستم هایی که در مقابل رطوبت مقاوم هستند استفاده کرد. این نوع سیستم های صوتی می توانند دو نوع کارایی داشته باشند: یا پس زمینه ایی در هنگام شنا باشند و باعث آرامش شناگر شوند یا می توانند یک آهنگ هشدار و آلارم خطر برای شناگر یا اطرافیان باشند.

جدیدترین سیستم های صوتی متناسب با آب و استخرها تولید می شوند که وقتی این سیستم های صوتی را نصب می کنید حتی در زیر آب نیز می توانید از نوای دلنشین موسیقی و آرامش همراه با آن استفاده کنید. البته سیستم های صوتی هم می توانند در زیر آب و هم در روی آب تعبیه شوند. سیستم های آبی که در زیر آب استخرها کار گذاشته می شوند این ویژگی را دارند که هر کسی چه در زیر آب و چه در روی آب بتواند صدای موسیقی را بشنود. البته نصب آن ها نیز بسیار آسان است و حتی افراد مبتدی نیز می توانند آن را نصب کنند و درجه صدای آن را تا هر میزان دسیبل که بخواهند پخش کنند. جنس این سیستم ها معمولا از نوعی پلاستیک است که دارای کیفیت مناسب و محکم است که مناسب برای محیط های مرطوب و دارای مدل های مختلفی نیز هستند که هر کس می تواند با توجه به سلیقه ی خود آن را از بازار تهیه کرده و نصب کنند.

البته باید اضافه کرد که سیستم های صوتی نیز وجود دارند که برای استخرها می توانند همزمان نور به دلخواه شناگر را نیز پخش کنند که باعث ایجاد یک فضا و محیط بسیار جذاب و دلنشین و هیجان انگیز برای شناگر می شوند. 

سیستم های صوتی نیز وجود دارند که برای هشدارهای امنیتی استفاده می شوند. این نوع سیستم های صوتی به گونه ایی طراحی می شوند که در زمان خطر برای شناگر یا در فضای استخر مانند این که آبی پاک نباشد یا استخر دچار حریق شود یا اینکه یک نفر در حال غرق شدن باشد، با سنسورهای بسیار حساسی که دارند سریع وارد عمل شده و نوعی آلارم و زنگ هشدار را پخش کنند. این ویژگی سیستم های استخر در این است که می توانند بر روی دیوارها نصب شوند. دارای معمولا هشت بلندگو، یک کنترل و یک تقویت کننده ی صدا هستند.
به روزترین نمونه های سیستم های صوتی استخری به گونه ایی طراحی می شوند که تا صد و نیم دسیبل را می توانند صوت تولید کنند، که حتی تا فاصله ی چهارصد متری نیز قابل شنیدن است.

سیستم هایی نیز وجود دارند که مخصوص پخش موسیقی و هم مخصوص پخش آلارم هستند که در دو نمونه ی شارژی و باطری نیز در بازار ارائه می شوند.

درباره پشتیبان فنی سایت

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *